רשלנות רפואית

כל אדם נזקק במהלך חייו לטיפול רפואי או מעורב בהליכים רפואיים - היריון ולידה , ניתוח, טיפול אסתטי, בדיקות מקדימות לגילוי מוקדם של מחלות קשות וכיו"ב.

להלן פירוט של תחומי ההתמחות של משרדנו בתחום הרשלנות הרפואית:

1.הריון ולידה - לידה היא לכל הדעות אירוע משמח. הבאת אדם חדש לעולם כרוכה בהתרגשות רבה מצד ההורים הטריים וכן בני המשפחה הקרובים. בישראל נהוג כיום כי במהלך ההיריון תבצע האישה סדרה של בדיקות מקדימות אשר יעקבו אחרי בריאות העובר והאם. בדיקות אלו כוללות : בדיקות גנטיות לאיתור פגמים, בדיקות מי שפיר , בדיקות אולטרסאונד למערכות שונות ובשלבים שונים של ההיריון וכיו"ב. 

למרבה הצער עקב התנהלות שגויה ורשלנית של חלק מנותני השירות הרפואי לא מתגלים פגמים במהלך ההיריון. גילוי הפגמים הוא בעל משמעות אדירה לחיי ההורים ולחיי הילד העתידי וזאת משום שישנם פגמים בהם ההורים היו מחליטים לסיים את ההיריון. 

אי גילוי פגמים גנטיים או אנטומיים בעובר ועקב כך שלילת אפשרות הבחירה מן ההורים עונה להגדרה של רשלנות רפואית. 

גם כאשר העובר הינו בריא לחלוטין יכולים לקרות שיבושים במהלך הלידה עצמה. שיבושים אלו יכולים להיות קשורים להסתבכות בלידה, מניעת הגעת חמצן לעובר או שיבושים בטיפול הרפואי אותו היה צריך לקבל היילוד מיד לאחר צאתו לאוויר העולם.

משרדנו מתמחה בתיקי רשלנות רפואית מורכבים ועוזר ללקוחותיו לקבל מענה משפטי מתאים ופיצוי כספי בעקבות הנזק שנגרם להם. 

2.ניתוח/ פרוצדורה דמוית ניתוח  - רשלנות רפואית הקורית במהלך ניתוח יכולה להיות קשורה לעצם ביצוע הניתוח או לעניין העדר הסכמה של המטופל לניתוח או לפרוצדורה אותה הוא עובר. לעניין זה, גם פרוצדורה פולשנית שאינה ניתוח כמו צנתור, בדיקת קולונוסקופיה, בדיקות נוזל חוט שדרה תחשב כניתוח לצורך סעיף זה. 

רשלנות רפואית הקורית במהלך ניתוחים יכולה להובילה לנזק עצום לאדם כולל נכות, צורך בסיוע ממטפל, צורך בהתאמות במגורים, אבדן כושר עבודה וכיו"ב. 

על מנת לאפיין את הרשלנות הרפואית שקרתה במהלך הניתוח יש להבין במדויק כיצד בוצע הניתוח והאם הרופא שניתח חרג מהמצופה מרופא סביר במצבו. 

חשוב לציין כי גם העדר קבלת הסכמה מצד הגורם המטפל פסולה. העדר קבלת הסכמה קרויה פגיעה באוטונומיה ומהווה גם כן עילת פיצוי נפרדת ללא קשר האם הניתוח הצליח או לא. 

משרדנו מתמחה במתן ליווי משפטי בתיקים של רשלנות רפואית בעקבות ניתוחים ומשיג ללקוחותיו סכומים שעוזרים להם לשקם את חייהם בעקבות האירוע.

3.טיפול אסתטי - טיפולים אסתטים הינם טיפולים אותם צורכים מרבית האוכלוסייה - טיפולים אלו יכולים להיות טיפולים פשוטים יחסית כמו פילינג, הלבנת שיניים, הזרקת בוטוקוס , ניתוחי הסרת משקפיים וכיו"ב. היקף מתן הטיפולים הנ"ל הוא עצום בישראל.

כאשר מקבלים טיפול אסתטי יש לוודא כי נותן הטיפול הוא בעל הסמכה לכך ובעל מומחיות. קבלת טיפול רפואי מאדם שאינו מוסמך לכך מזכה אותך בעילת תביעה כנגדו ללא קשר להצלחת הטיפול. כמו כן - הפגעות מטיפולים אלו שעולה על תופעות הלוואי הסבירות מהטיפול גם כן תזכה בפיצוי.

במידה ונפגעת מהליך כזה הרי שיש חשש שמדובר באירוע רשלני המזכה בפיצוי. אנו מזמינים אותך לפנות למשרדנו לצורך קבלת חוות דעת מעו"ד ציון בהלול המתמחה בעניין זה.

4.גילוי מוקדם של מחלות קשות - קמפיינים רבים נעשים באמצעי המדיה השונים לצורך עידוד האוכלוסייה לבצע בדיקות גילוי מוקדם כמו ממוגרפיה, קולנוסקופיה, בדיקת ערמוניות ועוד. בדיקות אלו הוכחו כמצילות חיים שכן הן מאפשרות התערבות מהירה וקלה במידה ומתגלה ממצא חשוד. 

חלק מהאנשים העוברים בדיקות אלו מקבלים תשובות שליליות וממשיכים בחייהם במחשבה שעשו את חובתם הבריאותית לגופם. למרבה הצער, בחלוף מספר שנים האדם מבצע בדיקה נוספת אך הפעם בעקבות תסמינים שאינו יודע למה לייחס. במקרים אלו תתקבל תשובה חיובית וחיי האדם ומשפחתו ישתנו ללא היכר. 

ייתכנו מצבים בהם היה ניתן לגלות את המחלה הקשה מבעוד מועד כאשר ביצע האדם בדיקת סקר שגרתית. לעיתים, הממצאים קיימים בבדיקות הסקר אך הם קטנים והרופא המאבחן אינו מתייחס בצורה רצינית למה שהוא רואה.

כדי למנוע מצבים אלו הוכנסו בשנים האחרונות תוכנות בינה מלאכותית בחלק ממכוני הרדיולוגיה אשר אמורים לצמצם את מרווח הטעות הנ"ל. יחד עם זאת, תוכנות אלו הן נסיוניות ולא קיימות בכל מקום.

במידה ונקלעת אתה או קרוב משפחה לסיטואציה מעין זו אנו מציעים לבדוק אפיק זה. ייתכן מאוד כי יש בסיס לחשד והתקיימה רשלנות רפואית ביחס לאדם החולה. כאן המקום לציין כי תביעות רשלנות רפואית הן בעלות תקופת התיישנות של 7 שנים מקרות הנזק. משכך, יש לפעול ללא דיחוי במידה ועולה חשד שלא התגלה ממצא חשוב בבדיקת סקר. 

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המשרד לצורך בדיקת המקרה וזאת על מנת שתממשו את  זכויותיכם ללא דיחוי. 

לפרטים נוספים אנא לחצו על  יצירת קשר